Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Wolves vendosi të nënshkruajë me mbrojtësin e Liverpoolit Ki-Jana Hoever

Sport  |  18.09.2020 Ora 16:44   
Wolves janë gati të nënshkruajnë me mbrojtësin e Liverpoolit Ki-Jana Hoever për një tarifë prej rreth 10 milion £, shkruan Sportsmail.

Përfaqësuesi holandez 18-vjeçar i të rinjve është luajtur katër herë për ekipin e Jurgen Klopp në kupat.

Ai u bë lojtari më i ri i Liverpool-it në Kupën e FA kur bëri debutimin e tij me 16 vjet me Wolves vitin e kaluar.

Hoever - i cili u bashkua me Reds nga Ajax në 2018 - nënshkroi një kontratë të re afatgjatë verën e kaluar dhe u mendua se ai mund të dilte në huazim këtë sezon.

Sidoqoftë, ai tani është vendosur të bashkohet me Wolves me një marrëveshje të përhershme pasi ishin rënë dakord klubet.

Wolves shiti mbrojtësin e krahut të djathtë Matt Doherty te Spurs këtë verë dhe Hoever shihet si një opsion në të djathtë dhe në qendër të mbrojtjes./radioplus

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing