Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Mauro Icardi: Paris Saint-Germain në garë me kohën për ta bërë marrëveshjen e përhershme

Sport  |  28.05.2020 Ora 15:03   
Paris Saint-Germain po lufton kundër kohës për të mbyllur një marrëveshje të përhershme për Mauro Icardin e Interit.

Icardi ka qenë në hua në PSG këtë sezon dhe ka një mundësi prej 62.8 milion £ për ta blerë atë - por kjo skadon këtë të dielë më 31 maj.

PSG ka qenë në bisedime me Interin në përpjekje për të rënë dakord për një tarifë më të ulët, duke ofruar 44,7 milion (50 milion €) plus një shtesë prej $ 8,9 milion (10 milion €).

Bisedimet thuhet se janë pozitive dhe të dy palët shpresojnë të bien dakord brenda katër ditëve të ardhshme, por - nëse jo - kampionët francezë gjithashtu do të duhet të rinegociojnë kushtet me lojtarin.

Nëse Icardi do të kthehej në Inter javën tjetër ai nuk mund të luante për ta nëse do të rifillonte Seria A, pasi FIFA ndaloi regjistrimin e lojtarëve të huazimeve që ktheheshin nga ligat që ishin ndalur.

Icardi shënoi 20 gola në 31 paraqitje për PSG në të gjitha garat, përpara se Ligue 1 të ndërpritet në prill për shkak të pandemisë koronavirus./radioplus
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing