Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Barcelona e vendosur të nënshkruajë me Pjanic "pa marrë parasysh çfarë" këtë verë (MD)

Sport  |  20.05.2020 Ora 10:17   
Barcelona është e gatshme të vazhdojë me planet për të nënshkruar me Miralem Pjanic këtë verë, pavarësisht nëse ata mund të përfshijnë lojtarë të tjerë me kërkesat në Nou Camp, si pjesë e marrëveshjes, sipas raportimeve.

Mesfushori boshnjak duket se do të jetë në dispozicion për t'u larguar nga Juventusi këtë verë me Maurizio Sarri duke bërë komplot për të freskuar mesfushën e tij, me Jorginho të Chelseat dhe Arthur të Barcelonës .

Mundo Deportivo raporton se Barcelona dëshiron Pjanic për 'shkathtësinë' e tij dhe pala Katalanase beson se ai mund të bëhet  'pjesë kryesore' e mesfushës. Raporti vazhdon të shtojë se ndërsa klubi do të kishte një preferencë për të përfshirë lojtarët plus para në një marrëveshje, ata e duan Pjanicin "pa marrë parasysh çfarë" dhe mund të shtyjnë përpara për një marrëveshje vetëm me para për ta gjetur zgjidhjen.

Pjanic thuhet se i ka thënë 'Barcelona që dëshiron të bashkohet me ta' dhe 30-vjeçari e di se po shikon kontratën e tij të fundit të madhe nëse ai lëviz.

Ai kaloi pesë vjet në Romë midis 2011 dhe 2016 para se të transferohej në Torino, ku ai ka qenë një sukses i madh, duke fituar tre tituj në Serie A dhe dy Coppa Italia./radioplus


 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing