Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Mourinho është në rënie të lirë

Sport  |  11.03.2020 Ora 16:16   
Jose Mourinho shënoi një ulje  të re të martën në mbrëmje ndërsa skuadra e tij e Tottenham u dërgua në shtëpi nga RB Leipzig në Champions League.

Humbja totale 4-0 shënon kapitullin e fundit të një trajneri në rënie.

Humbja 3-0 në Leipzig ishte e 10-ta e Mourinhos në vetëm 26 ndeshje në krye të Spurs, të cilët janë në vendin e tetë në Premier League, shtatë pikë larg vendeve të Champions League.

Lëndimet e Harry Kane dhe Heung-min Son kanë dobësuar një ekip që nuk ishte saktësisht i forcuar me lojtarë në radhë të parë.

Me shpresat e Tottenham për të fituar një trofe këtë sezon, Mourinho përfundonë tre vjet pa një titull si trajner.

Medalja e fundit e fituar nga Portugezit erdhi gjatë kohës së tij në krye të Manchester United, duke fituar Europa League 2016/17.

Kjo është nisja më e dobtë  kur mendoni se 57-vjeçari ka fituar 25 trofe gjatë karrierës së tij 20-vjeçare prej trajneri./radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing