Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - ELTON JOHN (VIDEO)

Muzikë  |  20.09.2019 Ora 11:28   
Më 20 shtator të vitit 1997, Elton John ka filluar një rrugëtim gjashtë javor në pozitën e parë në toplistat britanike me këngët “Something About The Way You Look” dhe “Candle In The Wind”.

Kjo këngë ishte kënduar në nder të princeshës Diana, ku u bë kënga me më së shumti shitje në historinë e muzikës.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing