Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - MICHAEL BUBLE (VIDEO)

Muzikë  |  09.09.2019 Ora 10:52   
Ditëlindjen e 44-të sot feston këngëtari, tekstshkruesi dhe aktori kanadez, Michael Buble.

Famën më të madhe e arriti me albumin “It’s Time” në vitin 2005 duke u ngjitur në pozitën e parë në toplistat kanadeze. Suksesin më të madhë e arriti në vitin 2009 me “Crazy Love” që arriti të jetë në pozitën e parë vetëm tre ditë nga lansimi në Billboard 200 Albums Chart, shkruan RadioPlus.

Buble është në librin e rekordeve Guinness duke qenë në krye të toplistave për tre vite me rradhë në kohën e krishtlindjeve me albumin “Chritstmas”.

Michael ka shitur mbi 75 milionë kopje këngësh, dhe ka fituar çmime si Grammy Awards dhe Juno Awards.


 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing