Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - ANDRE 3000 - OUTKAST (VIDEO)

Muzikë  |  27.05.2019 Ora 11:01   
Ditëlindjen e 44-të sot feston reperi, tekstshkruesi dhe producenti amerikan Andre 3000. Ai është i njohur te hip-hop grupi Outkast së bashku me reperin tjetër Big Boi.

Albumin e parë me grupin e ka lansuar në vitin 1994 duke sjellë hitin “Player’s Ball” që ishtë në pozitën e parë në toplista amerikane. Me setin e këngëve “Speakerboxxx/The Love Below” që ka përfshirë këngët “Hey Ya” dhe “The Way You Move”, Andre fituan çmimin “Albumi i vitit” në Grammy Award, shkruan RadioPlus.

Me gjastë albume të lansuara, Outkast kanë shitur mbi 25 milionë kopje këngësh duke I bërë hip-hop grupin më të suksesshëm të të gjitha kohrave.

Andre 3000 ka fituar gjashtë çmime Grammy.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing