Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - MARTIN GARRIX (VIDEO)

Muzikë  |  14.05.2019 Ora 11:47   
Sot I mbush 23 vjet, Dj dhe producenti I njohur holandez, Martin Garrix.

Në vitin 2014, Martin u bë Dj më I ri në histori që ka performuar në një festival madhor si Ultra Music me 17 vjet. Në vitin 2016 ai formoi shtëpinë e tij diskografike “STMPD Records”, disa muaj pas largimit nga Spininn’ Records.

Garrix është I njohur për singlet si “Animals”, “In the Name of Love” dhe “Scared to be Lonley”, shkruan RadioPlus.

Për të tretin vit me rradhë, Martin Garrix vazhdon të jetë në pozitën e parë në listën e DJ më të mirë të vitit nga revista Dj Mag. 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing