Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - Will I Am (VIDEO)

Muzikë  |  15.03.2019 Ora 11:30   
Sot feston ditëlindjen, reperi, tekstshkruesi, DJ dhe producenti i njohur amerikan, Will I Am.

I njohur nga grupi Black Eyed Peas, ku kanë shitur 31 milionë albume dhe 58 milionë këngë anembanë botës, William Adams ka punuar edhe me disa nga emrat më të mëdhenjë të industrisë së muzikës si Michael Jackson, Rihanna, Nicki Minaj dhe David Guetta, shkruan RadioPlus.

Gjatë karrierës së tij, Will I Am ka fituar shtatë çmime Grammy, një Latin Grammy, një Emmy Award dhe një BMI President’s Award dhuruar nga Barack Obama.

Poashtu, Will I Am  është artisti i parë në histori që ka dërguar një këngë të tij në Planetin Mars mes bashkëpunimit me NASA ku është lëshuar nga një robot që kishte shkuar për teste atje.
 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing