Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

“Guxo të ëndrrosh”, motoja e Eurovision 2019

Muzikë  |  10.01.2019 Ora 9:33   
Tashmë është zbuluar edhe logoja dhe motoja e edicionit të 64-të të festivalit më të madh muzikor në Evropë, “Eurovision”, që këtë vit do të mbahet në Tel Aviv, Izrael, shkruan Radio Plus.

Eurovision 2019 këtë vit do të mbahet nën moton: “Dear To Dream” apo “Guxo të ëndërrosh”.

Ndërkaq logoja e festivalit për këtë vit, paraqet tre trekëndësha të cilët kur bashkohen, shkëlqejnë së bashku për të krijuar një yll të artë.

Festivali do të mbahet në muajin maj 2019, saktësisht më 14, 16 dhe 18 maj.

Këtë vit Shqipëria do të përfaqësohet nga Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”. /radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing