Radio + Music News

 

Bebe Rexha paralajmron kng t re

Publikuar m: 5 Prill 2017

Kngtarja shqiptare Bebe Rexha ka br t ditur se s shpejti do t sjell nj kngn e saj t re. Kt e ka br t ditur prmes nj video t shkurtt t ciln e ka publikuar n llogarin... 

Beyonce publikon Die for you

Publikuar m: 5 Prill 2017

Beyonce sot ka lansuar videoklipin e kngs Die For You, duke e lidhur pikrisht me rastin e prvjetorit t martess me rep artistin e njohur Jay Z. 35 vjearja dhe burri i saj Jay Z 47,... 

Rita Ora fiton 3.5 milion euro

Publikuar m: 5 Prill 2017

Sipas mediave britanike, Rita ka fituar rreth 3.5 milion euro pavarsisht aktiviteteve muzikore apo mos mbajtjes s ndonj koncerti. I gjith ky fitim ka ardhur n saje t puns me markat... 

Nelly Furtado mendon ta l muzikn

Publikuar m: 4 Prill 2017

Nelly Furtado sht duke planifikuar q t heq dor nga muzika. Ndonse albumi i saj m i ri Im like a bird nuk ka m shum se nj muaj prej q sht lansuar n treg, kngtarja ka thne... 

George Ezra me projekte t reja prgjat turneut

Publikuar m: 4 Prill 2017

George Ezra ka deklaruar se do t kndoj disa kng t reja prgjat turneut t tij n Britani t Madhe dhe Irland. George Ezra i cili njihet edhe ndrkombtarisht me projektin Budapest e... 

James Arthur me turne n Britani

Publikuar m: 4 Prill 2017

James Arthur ka br t ditura detajet e turneut t tij t pare n Britani t Madhe. Kngtari i hitit Say you wont let go ka deklaruar se do t mbaj 9 koncerte duke e nisur t parin me... 

Kendrick Lamar cilsohet si reperi m i mir

Publikuar m: 31 Mars 2017

Tony Visconti i cili ka qen edhe producent i David Bowie e ka cilsuar reperin Kendrick Lamar si nj prej artistve m t mire t t gjitha kohrave. Ai ka cilsuar reperin s bashku me... 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • ...
 •  
     Radio Plus 102.2 FM Stereo!

  Pjes e Kolegjit Iliria

  Radio Plus 2009 All rights reserved!

  Fuqizuar nga rrjeti Kozzer 2009