Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Billie Eilish dhe The Strokes janë ndër kryesuesit e festivalit për nder të 20-vjetorit të Rock en Seine

Muzikë  |  24.01.2023 Ora 13:43   
Billie Eilish dhe The Strokes janë ndër kryesuesit e 20-vjetorit të Rock en Seine.

Fituesja i Grammy-t dhe legjendat indie të Nju Jorkut do të jenë në krye të çmimit në festivalin e Parisit më 23 dhe 27 gusht, respektivisht.

Billie do të mbështetet nga Girl in Red, Tove Lo dhe Hannah Grae, ndërsa The Strokes do të bashkohen nga Foals, Angel Olsen, Wet Leg, The Murder Capital dhe Flavien Berger.

Shumë emra të tjerë do të shtohen në kohën e duhur.

Festivali zhvillohet në zemër të kryeqytetit francez në Domaine National de Saint-Cloud midis 23 dhe 27 gushtit.

Biletat për 23 gusht dalin në shitje më 25 janar në orën 11:00 GMT / 12:00 CET.
Biletat për datat 25, 26, 27 gusht dalin në shitje më 26 janar në orën 11:00 GMT / 12:00 CET.

Drejtohuni te www.rockenseine.com/en për të gjitha informacionet më të fundit.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing