Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Dwayne Johnson ‘luftoi’ për të pasur Supermenin e Henry Cavill në Black Adam

Film  |  28.11.2022 Ora 11:41   
Dwayne Johnson duhej të luftonte që Henry Cavill të riprodhonte rolin e tij si Superman për 'Black Adam' si Warner Bros. "në mënyrë të pashpjegueshme dhe të pafalshme" nuk donte që ai të kthehej.

Mundësi 50-vjeçar i kthyer në aktor luan në rolin titullar në filmin e suksesshëm DC dhe Dwayne ka zbuluar se ishte i vendosur të kthente Henry, 39 vjeç, në kostumin e tij.
 
Në një video të postuar në Twitter, ai tha: “Ne duhet të rikthejmë forcën më të fuqishme, të pandalshme të të gjitha kohërave në çdo univers. Dhe ju djema e dini se për kë e kam fjalën? Sigurisht, ky është Superman. Dhe ky është Henry Cavill.”
Ylli i 'Jungle Cruise' ishte këmbëngulës se filmi nuk mund të ndodhte pa "forcën më të fuqishme të të gjitha kohërave".
 
Dwayne vazhdoi: “Ka qenë vite në zhvillim në lidhje me kthimin e Henry Cavill dhe vite bisedash strategjike dhe ne nuk do të pranonim jo për një përgjigje.

“Nuk kishte asnjë mënyrë, nuk ka asnjë mënyrë të zbatueshme logjike që të mund të përpiqesh të ndërtosh Universin DC pa forcën më të fuqishme dhe superheroin më të madh të të gjitha kohërave të ulur anash. Është e pamundur të bëhet.”
 
Dwayne tha se asnjë Supermen tjetër nuk do ta bënte.
 
Ai këmbënguli: "Duhet ta kesh Supermanin në përzierje. Prandaj ne luftuam fort për të rikthyer Supermenin, Henry Cavill, dhe nuk kishte asnjë Supermen tjetër, meqë ra fjala, për të rikthyer Henry Cavill është brezi ynë Supermeni dhe në mua. Mendimi, Supermeni më i madh. Dhe këtë e kam parasysh me respekt për aktorët e tjerë, veçanërisht për Christopher Reeve, por Supermeni më i madh i të gjitha kohërave."
 
Ai arriti në përfundimin se me Supermenin e Henrit në tërheqje, ata mund "tani të ndërtojnë Universin DC, siç duhet, strategjikisht dhe me zgjuarsi".

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing