Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Emma D'Arcy largohet nga ‘Anna’

Film  |  25.11.2022 Ora 10:28   
Emma D'Arcy ka hequr dorë nga thrilleri 'Anna'.
 
Ylli i 'House of the Dragon' kishte marrë pjesë në filmin për gazetaren e patrembur ruse Anna Politkovskaya, por tani është zëvendësuar nga Naomi Battrick për shkak të një përplasjeje plani.

D'Arcy do të luante vajzën e Anna-s, Vera Politkovskaya në filmin që drejtohet nga Maxine Peake dhe do të drejtohet nga James Strong nga një skenar i Eric Poppen.

Mësohet se D'Arcy u zëvendësua nga Battrick disa javë më parë në filmin që fillimisht titullohej ‘Mother Russia'. Ciaran Hinds, Jason Isaacs, Harry Lawtey dhe Ellie Bamber gjithashtu marrin pjesë në kast.

"Anna" tregon historinë e gazetarit dhe aktivistit të të drejtave të njeriut, i cili nga një reporter vendas kaloi në trimëri në fushat e vrasjeve çeçene dhe ekspozoi korrupsionin shtetëror rus nën regjimin e Vladimir Putin.

Ajo refuzoi të hiqte dorë nga raportimi për luftën në Çeçeni pavarësisht disa akteve të frikësimit dhe dhunës. Anna u vra përfundimisht në ashensorin e pallatit të saj në vitin 2006.
 
Fotografia kryesore e filmit filloi së fundmi në Mbretërinë e Bashkuar dhe Letoni.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing