Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

​Beyonce feston debutimin e kompozimit të baletit të motrës së saj Solange

Muzikë  |  03.10.2022 Ora 11:15   
Beyonce ndihet veçanërisht krenare për motrën e saj Solange pasi që këtë vit ajo debutoi kompozimin e saj origjinal për Baletin e qytetit të Nju Jorkut të mërkurën, duke u bërë vetëm gruaja e dytë me ngjyrë që e bën këtë, pas Lido Pimienta në 2021, sipas CBS News, duke cituar baletin.

Beyoncé shkroi për arritjet dhe artin e motrës së saj në Instagram gjatë fundjavës.

“Motra ime e dashur, nuk ka fjalë për të shprehur krenarinë dhe admirimin që kam për ty. “Pjesa që ke kompozuar është fenomenale. Të dua thellë”, ka shkruar Beyonce.

Një artiste shumëdisiplinore, muzika e Solange është plotësuar historikisht me video dhe filma mahnitës, si albumi i saj vizual i vitit 2019 "When I Get Home".

Beyoncé e përfundoi homazhin e saj me një mesazh për këdo që mund të vërë në dyshim talentin e motrës së saj më të vogël.
"Mund t'ju sugjeroj të mos grindeni me motrën time," shkroi ajo.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing