Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

​Craig David sot publikon albumin '22'

Muzikë  |  30.09.2022 Ora 14:01   
Craig David dëshiron që fansat të përjetojnë "shërimin muzikor" duke dëgjuar albumin e tij më të fundit '22'.

I publikuar sot më 30.09.2022, albumi feston 22 vjetorin e Mbretit të Garage dhe përmban këngën e re 'Obvious' me Muni Long, këngët 'DNA' me Galantis, 'G Love' me Nippa, 'My Heart's Been' me Duvall, dhe 'Kush je' me MNEK.

Craig David shpjegon se titulli numerik ‘22’, ka të bëjë me kuptim shpirtëror.

Ai tha: “Kam një spiritualizëm në numrin 22 dhe atë që përfaqëson. Në numerologji është një numër shumë i fuqishëm dhe për sa i përket numrave të engjëjve po sjell ekuilibër në jetën time.

Ylli 41-vjeçar, edhe pse ka shumë vite në skenë, pranon se ende ndjehet sikur sapo ka filluar karrieren muzikore.
.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing