Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

​Martin Scorsese mbeti pa gjum pasi pa filmin horror Pearl

Film  |  22.09.2022 Ora 11:45   
Martin Scorsese u ndje “thellësisht i shqetësuar” pasi pa filmin më të fundit nga shtëpia e filmave indiane A24.

Regjisori legjendar shkroi një përmbledhje të mrekullueshme të filmit të ri horror të Ti West, Pearl, me Mia Goth dhe e dërgoi atë në A24, ku shprehej: “Filmat e Ti West kanë një lloj energjie që është kaq e rrallë këto ditë, e fuqizuar nga një dashuri e pastër dhe e paholluar pë kinemanë. Ju e ndjeni atë në çdo kornizë.”

Goth luan rolin titullar të një gruaje të re që jeton me babanë e saj të sëmurë dhe të paralizuar dhe nënën dominuese në fermën e tyre në Teksas. Është një prequel i filmit të mëparshëm A24 X të West, i cili u publikua në fillim të këtij viti.
“Isha i magjepsur, më pas i shqetësuar, pastaj aq i shqetësuar sa pata vështirësi për të fjetur. Por nuk mund të ndaloja së shikuari.”

Scorsese nuk është i vetmi adhurues i veprës së West. X është aktualisht horrori më i vlerësuar i vitit, me 94% në Rotten Tomatoes ndërsa Pearl nuk është shumë prapa me 87%.

Pearl tashme është shfaqur në kinematë amerikane, ndërsa një datë e lëshimit në Mbretërinë e Bashkuar ende nuk është caktuar.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing