Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Mike Tyson godet njërin në aeroplan… ky I fundit më mire e ka pas me ikë ;)

Sport  |  22.04.2022 Ora 12:36   

Autoritetet të enjten po hetonin një incident në të cilin ish-kampioni i peshave të rënda, Mike Tyson u regjistrua në video duke goditur me grusht një pasagjer në klasin e parë në një aeroplan në Aeroportin Ndërkombëtar të San Franciskos.
 
Videoja tregon Tyson të përkulur mbi pjesën e pasme të ulëses së tij duke goditur vazhdimisht në kokë burrin e paidentifikuar, e ai shihet duke nxjerrë gjak. Pamjet u shpërndanë fillimisht nga TMZ, e cila tha se ishte regjistruar në një aeroplan Jet Blue me destinacion Florida.
 
“Fatkeqësisht, zoti Tyson pati një incident në një fluturim me një pasagjer agresiv, i cili filloi ta ngacmonte dhe i hodhi një shishe me ujë teksa ishte në vendin e tij”, thanë përfaqësuesit e Tyson në një email për Associated Press.
 
Para përleshjes fizike, burri shihet në video duke qëndruar mbi ndenjësen e Tyson, duke tundur krahët dhe duke folur në mënyrë të animuar, ndërsa ish-boksieri ulet i qetë.

Policia e San Franciskos u përgjigj të mërkurën rreth orës 22:00, për një "përleshje fizike" në një aeroplan në terminalin e brendshëm të aeroportit, thanë zyrtarët.

“Oficerët arritën dhe ndaluan dy subjekte që besohej se ishin të përfshirë në incident. Një subjekt është trajtuar në vendngjarje për lëndime jashtë rrezikut për jetën. Ai subjekt dha detaje minimale të incidentit dhe refuzoi të bashkëpunonte më tej me hetimin e policisë, "tha policia në një deklaratë të enjten.
 
Të dy u liruan në pritje të hetimeve të mëtejshme, thuhet në deklaratë.
 
Një tjetër pasagjere në fluturim, Sarah Burchfield, tha se pa njeriun që Tyson goditi me grusht në një lokal të aeroportit më pare, duke u shfaqur me zë të lartë dhe grindavec.
 
“Kur hipa në fluturim, mendova, ‘Oh, jo, ai djalë i dehur është në fluturimin tonë,” tha Burchfield për SFGate.
 
Policia e San Franciskos tha se videoja është shpërndarë me Zyrën e Sherifit të Qarkut San Mateo, e cila ka juridiksion mbi aeroportin.
 
Zyrtarët e Sherifit thanë se "ne nuk mund të japim më shumë informacion mbi incidentin sepse është një hetim aktiv".
 
JetBlue nuk iu përgjigj menjëherë një emaili që kërkonte detaje shtesë.
 
Që kur Tyson, 55 vjeç, u tërhoq nga boksi, ai ka punuar si aktor, podkaster dhe sipërmarrës kanabisi. Ai ishte në San Francisko për festivalin vjetor 420 të kanabisit në Golden Gate Park, ku po promovonte markën e tij të kanabisit Tyson 2.0, raportoi SFGate.
 
Tyson u bë kampioni më i ri i peshave të rënda në histori në vitin 1987, në moshën 20-vjeçare. Gjatë karrierës së tij ai pati 50 fitore, 44 prej tyre me nokaut.
 
Në vitet 1990, Tyson kreu tre vjet burg pasi u dënua për përdhunim. Ai është shprehur i pafajshëm në atë rast.
 
Tyson u ndalua për një kohë të shkurtër nga boksi pasi kafshoi në mënyrë famëkeqe një pjesë të veshit të Evander Holyfield gjatë një ndeshje në vitin 1997.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing