Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Nicole Kidman merr edhe një çmim nga eventi kryesor filmik në Australi

Film  |  27.01.2022 Ora 9:32   
Akademia Australiane e Arteve të Kinemasë dhe Televizionit (Aacta) shpalli fituesit për çmimin Aacta International Awards, edicionin e 11-të me Nicole Kidman që merr çmimin e saj të 7-të të këtij eventi,  për portretizimin e Lucille Ball në "Being the Ricardos".

"The Power of the Dog" e Jane Campion dominoi kategoritë e filmave me tre fitore - filmi më i mirë; aktori më i mirë kryesor për Benedict Cumberbatch; dhe aktori më i mirë dytësor për aktorin australian Kodi Smit-McPhee.

Ylli i "Belfast" Judi Dench fitoi çmimin për aktoren më të mirë në rol dytësor, ndërsa regjisori i "Dune" Denis Villeneuve mori çmimin për regjinë më të mirë në film. Aaron Sorkin fitoi çmimin e skenarit për skenarin e tij "Being the Ricardos".

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing