Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Jason Momoa dhe Lisa Bonet po divorcohen pas 16 vitesh së bashku

Film  |  13.01.2022 Ora 12:34   

Pas gjashtëmbëdhjetë vitesh së bashku, aktorët Jason Momoa dhe Lisa Bonet njoftuan të mërkurën se po shkurorëzohen.  Momoa e ka postuar lajmin në Instagram me një deklaratë dhe disa foto artistike.  “Të gjithë e kemi ndjerë shtrëngimin dhe ndryshimet e këtyre kohërave transformuese”, shkroi Momoa. 

"Një revolucion po shpaloset dhe familja jonë nuk bën përjashtim... ndjenja dhe rritja nga ndryshimet sizmike që po ndodhin dhe kështu ne ndajmë lajmin tonë familjar se po ndahemi në martesë."

"Ne e ndajmë këtë jo sepse mendojmë se është e vlefshme për lajme, por në mënyrë që ndërsa vazhdojmë jetën tonë, ta bëjmë këtë me dinjitet dhe ndershmëri," vazhdoi deklarata. "Dashuria mes nesh vazhdon, duke u zhvilluar në mënyrën e duhur ashtu siç duhet të njihet dhe  jetohet. Ne e lirojmë njëri-tjetrin që të jemi ata që po mësojmë të bëhemi”… Jason gjithashtu ka thënë se do tē jenë të pērkushtuar gjithashtu pë femijët. 

Momoa dhe Bonet filluan të takoheshin në vitin 2005 dhe u martuan në vitin 2017. Ata kanë dy fëmijë, Lola 14 vjeç dhe Nakoa-Wolf 12 vjeç.  Bonet ka qenë më parë e martuar me Lenny Kravitz, me të cilin ndan vajzën Zoe Kravitz.  Në një intervistë me Men's Health në vitin 2020, Momoa kujtoi se ndihej si në një "shkatërrim nervor" kur kërkoi për herë të parë Bonet të dilte në një takim.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing