Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Kal Penn do të prodhojë dhe do të luajë në filmin biografik "Superfan"

Film  |  03.12.2021 Ora 7:53   
Kal Penn ka nënshkruar marrëveshje për të prodhuar dhe luajtur në filmin biografik të Stampede Ventures “Superfan”, i cili do të tregojë historinë e Nav Bhatia, një adhuruese prej dekadash e "Toronto Raptors".
 
Penn do të luajë lojtarin e Torontos, besnikëria e të cilit ndaj Raptors e pa atë të nderuar me një unazë kampionati dhe të drejtonte paradën e kampionatit të ekipit në 2019.
 
Bhatia ka përdorur prej kohësh lojën e basketbollit për të bashkuar njerëzit dhe ka një histori jete frymëzuese.
 
Ai erdhi në Toronto si një emigrant  pa para, atje duke bërë një udhëtim të vështirë përmes racizmit dhe fanatizmit, përpara se të  bëhej  shitësi më i frytshëm i makinave dhe pronari i shitësve në të gjithë Kanadanë.
 
Greg Silverman dhe Jon Berg nga Stampede Ventures fituan të drejtat për historinë e jetës së Bhatia në një situatë konkurruese. Ata do të prodhojnë filmin biografik Superfan së bashku me Penn dhe Dan Spilo të Industry Entertainment, me producent Rinku Ghei nga Yellow Mango Films.
 
Penn është një aktor dhe autor që ka shërbyer në administratën e ish-presidentit Barack Obama.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing