Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Publikohet traileri i filmit “Gladiator 2”

Film  |  10.07.2024 Ora 10:20   
Është publikuar traileri i filmit të famshëm “Gladiator 2”, ku luajnë aktorë të njohur të Hollywoodit, si Pedro Pascal, Denzel Washington, Paul Mescal, Connie Nielsen, Joseph Quinn e Fred Hechinger.

Filmi do të shfaqet më 2 nëntor të këtij viti, shkruan Deadline.

Pjesa e dytë e filmit, i cili është shkruar nga David Scarpa nga një histori që e bashkëkrijoi me Peter Craig, “The Gladiator” u bë disa vite pas krijimit të pjesës së parë, e cila korri sukses të madh në botën e filmit.

Në këtë film luajnë edhe yje të tjerë si, Lior Raz e Derek Jacobi.

Dauglas Wick, Scott, Lucy Fisher, Michael Pruss e David Franzoni janë producentë, bashkë me Walter Parker, Laurie MacDonald, Raymond Kirk dhe Aidan Elliot, që shërbyen si producentë ekzekutiv.

Filmi paraqet, Luciusin, i cili rritet paqësisht me familjen në Numidia. Por pasi qyteti pushtohet nga Marcus Acacius, rolin e të cilit e luan Pascal, Luciousi detyrohet t’i nënshtrohet skllavërimit. Inspiruar nga personazhi Maximus që u luajt nga Russel Crow, Lucious vendos të bëhet gladiator dhe të sfidojë pushtetin e perandorëve Caracalla, rolin e të cilit e luan Hechoinger, dhe Geta, rolin e të cilit e luan Quinn.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing