Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Wonka 2 merr përgjigje pozitive nga drejtori pas suksesit 617 milion dollarë

Film  |  27.02.2024 Ora 8:50   
Wonka 2 merr një përgjigje pozitive nga regjisori Paul King. Një prequel i Roald Dahl's Charlie and the Chocolate Factory, filmi ofron një histori origjine për Willy Wonka duke përshkruar ditët e tij të hershme si një çokollatë aspirues, me kastin e Wonka-s të udhëhequr nga Timothée Chalamet, Calah Lane, Keegan-Michael Key, Sally Hawkins. Rowan Atkinson, Olivia Colman dhe Hugh Grant. I lëshuar në kinema më 15 dhjetor, Wonka ishte një sukses i madh në arkë, i cili fitoi mbi 617 milionë dollarë në mbarë botën për t'u bërë filmi i tetë me fitimet më të larta të vitit 2023.

Gjatë një interviste ekskluzive me Screen Rant, King ndau një përgjigje pozitive për shanset e Wonka 2. Regjisori thotë se "do të donte të bënte një film tjetër Willy Wonka" nëse ai dhe bashkëpunëtorët e tij mund të "gjenin historinë e duhur". Mbreti shpreh optimizëm, pasi ka shumë kohë për të eksploruar në harkun 30-vjeçar mes përfundimit të Wonka dhe fillimit të Charlie dhe Fabrika e Çokollatës. Më poshtë lexoni reagimin e tij të plotë:

     "Do të doja të bëja një film tjetër të Willy Wonka-s nëse do të gjenim historinë e duhur. Siç thashë në fillim, ky është një personazh që Dahl është kthyer tek ju përsëri dhe përsëri. Ai ndjeu se kishte kilometrazhin në të. Ai është një tregimtar një miliardë milje mbi çdo gjë që mund të ëndërroja ndonjëherë.

     Pra, ka material për të punuar. Mendoj se nëse do t'i ktheheshim personazhit, ndoshta do të ishte midis këtu dhe Charlie, sepse ka 30 vjet për të eksploruar, kështu që mund të ketë disa kilometra, por është një akt i vështirë për t'u ndjekur dhe është një akt i vështirë. Por duhet të ketë Natën e Velvet, apo jo?"

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing