Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Zac Efron po nderohet me një yll në Hollywood Walk of Fame

Film  |  05.12.2023 Ora 8:38   
Zac Efron do të nderohet me një yll në Hollywood Walk of Fame këtë muaj.

Ish-ylli i Disney-t do të marrë nderin prestigjioz më 11 dhjetor në orën 11:30, duke iu bashkuar 2767 yjeve të tjerë në shtegun e famshëm.

Ylli do të zbulohet në Bulevardin Hollywood 6426 dhe do të përfshihet në kategorinë e Filmave.

Folësit e ftuar në ceremoninë e tij do të përfshijnë ish-bashkë aktorët Jeremy Allen White dhe Miles Teller, së bashku me regjisorin e tij "Iron Claw", Sean Durkin.

“Ne jemi të emocionuar për të nderuar aktorin Zac Efron, i cili filloi karrierën e tij si një alum i Disney-t dhe e ka rikrijuar veten si një njeri kryesor duke luajtur një gamë të gjerë rolesh të shkëlqyera,” tha Ana Martinez, producente e Hollywood Walk of Fame. deklaratë.

"Çfarë mënyrë për të mbyllur vitin tonë të ceremonive të yjeve me këtë aktor shumë të njohur dhe të talentuar!"

Karriera e Efron filloi në fillim të viteve 2000, duke u shfaqur në rolet e yjeve të ftuar për shfaqje televizive duke përfshirë ER dhe Firefly.

Megjithatë, roli i madh i aktorit ishte Troy Bolton në filmin e Disney Channel të krijuar për TV High School Musical.

Pas suksesit të tij në ekranin e vogël, 36-vjeçari kaloi në projekte shumë më të mëdha, me hite si Hairspray, 17 Again dhe Bad Neighbours.

Roli i fundit i Efron do ta shohë atë të luajë si mundësin profesionist Kevin Von Erich në filmin biografik A24 Iron Claw.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing