Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

James Cameron është tani regjisori i parë me 3 filma të suksesshëm prej 2 miliardë dollarësh.

Film  |  24.01.2023 Ora 11:36   
James Cameron është bërë regjisori i parë me tre filma që ka fituar më shumë se 2 miliardë dollarë në arkat botërore.
 
Vazhdimi i regjisorit "Avatar: The Way of Water" tani ka kaluar shifrën e 2 miliardë dollarëve, pas filmit të parë (2009 "Avatar") dhe "Titanic" të vitit 1998.
 
Gjithsej gjashtë filma e kanë kaluar momentin historik, duke përfshirë bllokbusterin e Marvel-it 'Avengers: Endgame'.
 
Cameron tha më parë se filmi do të duhej të ishte "filmi i tretë ose i katërt me fitimet më të larta në histori" vetëm për të thyer barazimin.

Duke folur sesi filmi mund të jetë fitimprurës, ai tha: “Duhet të jesh filmi i tretë ose i katërt me fitimet më të larta në histori.
 
"Ky është pragu juaj. Ky është edhe pushimi juaj."
 
Katër vazhdimet e ekskluzivitetit kanë të gjitha një buxhet prej rreth 1 miliard dollarësh.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing