Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

John Legend këngëtari i parë në histori që rrëmben çmimin “EGOT”

Muzikë  |  12.09.2018 Ora 10:20   
Këngëtari i njohur amerikan, John Legend ka hyrë në histori duke u bërë njeriu i parë me ngjyrë që ka marrë çmimin ‘EGOT’ në Emmy.

Çmimi “EGOT” është përmbëledhje e çmimeve të mëdha Emmy, Grammy, Oscar dhe Tony, i clili u jepet personave që kanë fituar të gjitha këto çmime.

John Legend është një prej dy personave më të ri që kanë fituar çmimin
 “EGOT”.

Kompozitori amerikan Robert Lopez gjithashtu mori statusin EGOT, disa javë pas 39 vjetorit të lindjes së tij në mars 2014.
Ndërsa John Legend mbush 40 vjeç në dhjetor, që do të thotë se Robert Lopez Lopez ende mban ende titullin si fituesi më i ru i “EGOT”.


 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing