Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Paul Dano e përshkruan Fabelmans si një 'kundërhelm' për The Batman

Film  |  25.11.2022 Ora 11:35   
Paul Dano thotë se "The Fabelmans" ofroi një "kundërhelm" për "The Batman".
 
Aktori 38-vjeçar luan në filmin e Steven Spielberg si Burt Fabelman - një personazh i frymëzuar nga babai i kineastit legjendar Arnold - dhe diskutoi kontrastin me luajtjen si Riddler në filmin superhero.

Paul tha për ComicBook.com: "Unë jam shumë me fat që kam pasur antidotin e Burtit në një farë mënyre dhe kam bërë një film për familjen dhe diçka që udhëhiqej vërtet nga dashuria dhe një njeri me integritet dhe mirësjellje, dhe ka diçka shumë klasike amerikane.

"Pra, kjo ishte në të vërtetë rreth, 'Si të ndërtoj një jetë?' Si është kjo jetë që është jetuar bazuar në Arnold, babai i Steven?' Dhe është ende e vështirë për mua të kuptoj plotësisht se Steven do të donte që unë të luaja babain e tij. Dhe është me të vërtetë kuptimplotë që dikush si Steven ta shohë këtë."

"The Fabelmans" bazohet lirshëm në edukimin e Spielberg dhe vitet e hershme si regjisor dhe Paul u ndje me fat që iu dha shansi të shfaqej në histori.
 
Ai tha: "Ai guxim filloi me (Steven) që donte të tregonte historinë në radhë të parë.
 
“Dhe që në takimin tonë të parë, për të cilin isha shumë nervoz, për ta takuar, ai ishte aq i hapur dhe i prekshëm dhe disi i ndershëm, i zhveshur dhe emocionalisht intuitiv për këtë, saqë ju hap derën që të jeni... Në fakt, nuk ke zgjidhje tjetër veçse të përqafosh atë që ai po të jep dhe atë kurajo dhe ta sjellësh vetë.
 
"Sapo më tha për këtë, ka vetëm kaq shumë punë ku zemra jote kërcen vërtet. Si, "Oh, kjo është e bukur. Ka diçka këtu dhe unë mund të jem pjesë e saj".

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing