Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Snoop Dogg 'duke punuar në një album' me Dr. Dre

Muzikë  |  03.10.2022 Ora 10:41   
Snoop Dogg është duke punuar në muzikë të re me Dr. Dre.

Gjatë një paraqitjeje të fundit në podcast-in Know Mercy të Stephen A. Smith, reperi i Gin and Juice njoftoi se ai dhe producenti legjendar filluan të punonin për një album këtë verë.

Albumi i titulluar Missionary, do të publikohet në nëntor të këtij viti, duke shënuar 30 vjet që kur Snoop hodhi albumin e tij debutues në studio Doggystyle në nëntor 1993.

"Ju jeni i pari që e dëgjoni këtë: Unë dhe Dr. Dre kemi punuar në një album për dy muajt e fundit dhe do të përfundojë në nëntor," i tha ikona e hip-hopit Stephen. “Dhe është prodhuar nga Dr Dre. Është përvjetori ynë i 30-të i Doggystyle. Dhe emri i albumit është Missionary.”
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing