Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Trevor Noah largohet nga "The Daily Show"

Të Tjera  |  30.09.2022 Ora 10:38   
Prezantuesi i "The Daily Show", Trevor Noah ka njoftuar se do të largohet nga emisioni.

Në një video deklaratë të shpërndarë në Twitter të enjten, Noah tha se pas shtatë vitesh si drejtues i programit të lajmeve satirike Comedy Central, "koha e tij ka mbaruar".

“Ka qenë absolutisht e mahnitshme. Është diçka që nuk e prisja kurrë, "tha Noah për përvojën e tij si pritës i shfaqjes. “E gjeta veten duke menduar gjatë gjithë kohës për gjithçka që kemi kaluar. Presidenca e Trump, pandemia, vetëm udhëtimi, më shumë pandemi dhe e kuptoj se pas shtatë viteve, koha ime ka mbaruar.”

Noah, një komedian standup nga Afrika e Jugut, ishte relativisht i sapoardhur në audiencën amerikane kur u emërua si drejtues i
"The Daily Show" pasi Jon Stewart u largua në 2015.

Ai shprehu mirënjohjen e tij për shikuesit e tij, ekipin e "The Daily Show" dhe për Comedy Central, "të cilët besuan në këtë humorist të rastësishëm që askush nuk e njihte në këtë anë të botës".
Ai nuk tregoi se kur do të ishte shfaqja e tij e fundit, por tha se do të ishte ende aty për ca kohë.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Të Tjera

Marketing