Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

​Producentët e James Bond premtojnë më shume role grash në sagën e tyre filmike 007

Film  |  22.09.2022 Ora 11:37   
Producentët e James Bond kanë thënë se filmat e ardhshëm në ekskluzivitet do të kenë role më të mëdha për gratë dhe do të shohin një anë më 'emocionale' të spiunit 007.

Barbara Broccoli dhe Michael G. Wilson folën për planet e tyre për sagen filmike pas largimit të Daniel Craig si Bond në No Time To Die.

“Është një evolucion”, tha ajo për revistën Variety. 'Bondi po evoluon ashtu si burrat po evoluojnë, nuk e di kush po evoluon me një ritëm më të shpejtë.'
No Time To Die e pa Lashana Lynch-in të luante rolin e shokut të spiunit Nomi, duke bërë histori si agjentja e parë femër me ngjyrë.

Duke folur për versionin më të humanizuar të Danielit të Bond-it, Barbara – e cila prodhon ekskluzivitetin me gjysmëvëllain e saj Michael – tha se ishte hera e parë që spiuni u ‘hap emocionalisht’.
“Filmat gjatë mandatit të [Danielit] ishin hera e parë që lidhëm me të vërtetë harkun emocional,” tha ajo.

Producentët këmbëngulën se nuk kanë vendosur ende se kush do të marrë rolin legjendar, duke shpjeguar se filmi i ardhshëm 007 është ende një 'dy vite' larg të paktën.

Duke adresuar thashethemet se Idris Elba është në radhë për rolin, Barbara tha se ata nuk kishin qenë në kontakt me aktorin Luther kohët e fundit, por këmbënguli se ata 'e duan' atë.

Por ata pranuan se Idris, 50 vjeç, mund të hezitojë të marrë përsipër një angazhim kaq të gjatë, me Michael që tha se ishte mjaft e vështirë për të nënshkruar me Danielin kur ai ishte në të 30-at.

Ata thanë se ka gjithashtu sfida të ngjashme kur merret parasysh një aktor shumë më i ri për rolin, duke thënë se duhet të kuptojnë se pjesa është një angazhim shumë afatgjatë.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing