Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Universiteti i Oregon kërkon falje për këngën e turpshme në lojën e futbollit

Sport  |  20.09.2022 Ora 13:38   
Universiteti i Oregon-it ka kërkuar falje pasi disa studentë bërtitën një brohoritje fanatike gjatë ndeshjes së futbollit të së shtunës kundër Universitetit Brigham Young të Utah-s.

Universiteti kërkon sinqerisht falje për një këngë ofenduese dhe të turpshme që vjen nga seksioni i studentëve gjatë lojës.

Në një deklaratë në Twitter tha: Këto lloj veprimesh shkojnë kundër gjithçkaje që përfaqëson universiteti, ne mund dhe do të bëjmë më mirë si një komunitet që nuk ka vend për urrejtje, paragjykim apo fanatizëm.

Në videon ku një studente xhiroi lojën ndegjoheshin thirrjet raciste dhe fyese, dhe ajo tha se thirrja ka ndodhur të paktën pesë here.

 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing