Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

James Cameron shpreson që lansimi i “Avatar” të ringjallë kinematë

Film  |  20.09.2022 Ora 8:37   
James Cameron shpreson që lansimi i vazhdimit i filmit “Avatar” të ndihmojë në "ringjalljen" e kinemave.
 
Një version i ri i do të lansohet në kinema më vonë këtë muaj dhe James dëshiron që një brez i ri të prezantohet me mrekullitë e ekranit të madh.
 
Në një intervistë për gazetën The New York Times, regjisori 68-vjeçar tha: "Adhuruesit e rinj të filmit nuk patën kurrë mundësinë ta shihnin vërtetë  në një kinema”
 
James është i vetëdijshëm se zakonet e shikimit të filmave kanë ndryshuar shkaku i pandemisë dhe pranon se filmat duhet të bëhen duke pasur parasysh transmetimin dhe aksesin në shtëpi.
 
 
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing