Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Lewis Hamilton tallet me arritjen në Çmimin e Madh të Belgjikës i veshur sikur një “gjygym çaji i zbukuruar“

Sport  |  30.08.2022 Ora 9:38   
Lewis Hamilton është i njohur për syrin e tij të mprehtë për modën, por zgjedhja e tij e fundit e bëri atë të marrë për disa kritika.
Shtatë herë kampioni ishte caktuar të garonte në Çmimin e Madh të Belgjikës me 28 gusht kur u shfaq me një veshje, le të themi, interesante.

Ai mbërriti atje i veshur me një triko të purpurt dhe pantallona, si dhe një kapuç të thurur të këndshëm rozë, të kompletuar me disa luledielli.

Gjërat nuk u bënë më mirë për Hamiltonin kur ai në fakt doli në pistë.

Piloti i Mercedes-it ka pasur një sezon të vështirë deri më tani, me rivalin Max Verstappen që kryeson në krye të ligës së pilotëve, ndërsa ai mbetet në pozitën e gjashtë.

Dhe Hamilton filloi fillimin më të keq të mundshëm në Belgjikë, duke u tërhequr nga gara në xhiron e parë pas një përplasjeje me Fernando Alonso.

Përplasja u konsiderua të ishte një incident garash, por Alonso kundërshtoi sjelljen e Hamilton.

Pas përplasjes, Hamilton kërkoi falje, duke pranuar se ishte fajtor.

Ai tha: "Duke parë pamjet që ai ishte në pikën time të verbër, nuk i dhashë hapësirë të mjaftueshme. Është faji im.
"Më vjen shumë keq për ekipin. Nuk e pashë atë. Më vjen keq për ekipin, duhet të rikuperohem dhe të kthehem në rutinë."
 
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing