Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Shaquille O'Neal thotë se fëmijët e tij duhet të marrin nga dy diploma, nëse duan të kenë akses në trashëgiminë e tij

Sport  |  26.08.2022 Ora 10:43   
Shaquille O'Neal ka vendosur ligjin me fëmijët e tij, duke u thënë atyre se duhet të fitojnë dy diploma universitare nëse duan një pjesë të trashëgimisë së tij.

Ndërsa shfaqej në Sunrise të Channel 7, ish-ylli i NBA-së dhe babai i tetë fëmijëve zbuloi se ka rregulla strikte në lidhje me aksesin e fëmijëve në pasurinë e tij.

"Për të marrë “djathin” tim, ju duhet të më paraqisni dy diploma," tha Shaq.

Sipas Celebrity Net Worth, pasuria neto e Shaq është 400 milionë (574 milionë dollarë apo 235 milionë funte).

Gjatë karrierës së tij në NBA, ai grumbulloi rreth 292 milion dollarë (419 milion dollarë ose 247 milion £), pa përfshirë shumat e mëdha të parave, që fitoi përmes marrëveshjeve të tij të panumërta të reklamave.

Ish LA Laker tha se dëshiron të motivojë vazhdimisht fëmijët e tij dhe të mos mbështeten tek ai si bamirës.
“Unë thjesht i mbaj të motivuar, po mësoj për pasurinë e brezave tani. Unë u them atyre gjatë gjithë kohës se nuk kemi nevojë për një lojtar tjetër të NBA-së në shtëpi”, tha ai.

“Nëse doni të luani, unë mund t'ju ndihmoj të arrini atje, por unë do të preferoja të shihja një mjek, dentist, një djalë nga fondet mbrojtëse, një veteriner ose një udhëtar të botës,” zbuloi Shaq.

Ndërsa legjenda e basketbollit këmbëngul se familja nuk ka nevojë për një yll tjetër të NBA-së, kjo është pikërisht ajo që është në horizont për djalin e tij të madh Shareef, i cili po tregon një karrierë premtuese duke luajtur basketboll në kolegj.

Djali i legjendës së NBA, ishte ndër ata që u përzgjodhën për të luajtur me Los Angeles Lakers për Ligën Verore të NBA-së 2022.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing