Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Zbulohen shkaqet e vdekjes së Aviciit

Muzikë  |  12.06.2018 Ora 10:49   
Dy muaj më parë, Dj i njohur suedez, Avicii është gjetur i vdekur në Muscat, Oman, shkruan Radio Plus.
Vdekja e tij e shokoi të gjithë botën, familjen, fansat dhe industrinë e muzikës.

Gati dy muaj nga vdekja e tij,  ka dalë certifikata e tij e vdekjes, por edhe pse nuk zbulon shumë, ka një fakt interesant pasi i referohet kalendarit Islamik të quajtur “HIXHRI”, me siguri ngaqë ka vdekur në Oman.

Sipas dokumentit të siguruar nga TMZ, data e vdekjes është regjistruar 8 prill, 1439. Religjioni i tij është shkruajtur “I krishterë” ashtu siç është në të vërtetedë dhe me kombësi Suedeze.

Kjo çertifikatë është lëshuar gjithashtu edhe në kalendarin gregorian ku thuhet se Avicii ka vdekur më 20 prill 2018.

Ndërkohë që arsyeja e vdekjes në moshën 28-vjeçare është që Dj ka prerë veten me një xham të thyer dhe nuk i ka rezistuar dot hemoragjisë.
 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing