Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Spotify nuk do të transmetojë më muzikën e Neil Young

Muzikë  |  27.01.2022 Ora 9:47   
Një ditë pasi muzikanti Neil Young shprehu në një postim tashmë të fshirë në faqen e tij zyrtare se ai nuk donte më muzikën e tij në platformë, kompania thotë se respekton kërkesën e Young.

"Ne duam që e gjithë përmbajtja muzikore dhe audio në botë të jetë e disponueshme për përdoruesit e Spotify. Me këtë vjen një përgjegjësi e madhe në balancimin e sigurisë për dëgjuesit dhe lirinë për krijuesit," tha një zëdhënës i Spotify për The Washington Post në një deklaratë.

Në postimin e tij, Young u kërkoi menaxherëve të tij dhe etiketës diskografike që të hiqnin muzikën e tij nga Spotify sepse ai tha se platforma e muzikës dhe podcast-it "po përhap informacione të rreme rreth vaksinave -- duke shkaktuar potencialisht vdekje për ata që besojnë se ky dezinformim i përhapur prej tyre".

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing