Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Cristiano Ronaldo me tjetër rekord

Sport  |  03.12.2021 Ora 11:23   
Cristiano Ronaldo u bë lojtari i parë në histori që shënoi 800 gola të nivelit të lartë në karrierë kur ai shënoi dy herë për Manchester United në një fitore 3-2 ndaj Arsenalit të enjten.

Ishte një përgjigje tipike e Ronaldos ndaj sugjerimeve të fundit se stili i tij i lojës mund të mos i përshtatet taktikave nga menaxheri i përkohshëm Ralf Rangnick, i cili ishte në Old Trafford për herë të parë që nga emërimi i tij për të parë portugezin duke arritur pikën e jashtëzakonshme.

Dy golshi i Ronaldos e çoi atë në 130 gola në dy periudha për United,pesë për Sporting Lisbonën, 450 për Real Madridin, 101 për Juventusin dhe 115 për Portugalinë.

Ai është golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave në futbollin ndërkombëtar për meshkuj, në Ligën e Kampionëve dhe për Real Madridin.

Golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave në Premier League, Alan Shearer, tha në Amazon Prime Video: “Thjesht duhet të ulesh dhe të thuash ‘wow’ dhe të duartrokasësh djalin.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing