Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Lewandowski drejt Real Madrid

Sport  |  02.12.2021 Ora 11:20   
Një raport i gazetës spanjolle AS ka thënë se super ylli i Bayern Munichut, Robert Lewandowski, i cili me shumë polemika nuk e fitoi çmimin “Topi i Artë” këtë vit, dëshiron një sfidë të re dhe jo vetëm që dëshiron të largohet nga Bayern Munichu verën e ardhshme, por ai e ka bërë të qartë se është Real Madridi ku ai dëshiron të transferohet.

Sipas raportit, një pjesë e faktorit motivues është se ai ndihet se një ekip si Real Madridi mund t'i japë atij vëmendjen mediatike të nevojshme për të fituar një çmim si "Topi i Artë", dhe se klubi i tij aktual mund të mos ketë të njëjtën vemendje mediatike.

Gjithashtu thuhet se Lewandowski i ka thënë tashmë agjentit të tij, Pini Zahavi, që të dërgoj një ofertë të pashmangshme nga Real Madrid.
 
 
 
 
 
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing