Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Gruaja e parë e caktuar për të punuar në stacionin e ri hapësinor të Kinës

Të Tjera  |  15.10.2021 Ora 17:15   
Gruaja e parë e caktuar për të punuar në stacionin e ri hapësinor të Kinës do të jetë në bord kur anija kozmike Shenzhou-13 të nisët herët të shtunën me kohë lokale, në atë që do të jetë një moment historik për astronautet femra dhe programin hapësinor të vendit që po zgjerohet me shpejtësi. Wang Yaping, 41 vjeç, është pjesë e një ekipi tre anëtarësh që shkon për në stacionin hapësinor Tiangong-ose Pallati Qiellor, ku ajo pritet të bëhet gruaja e parë kineze që kryen një shëtitje në hapësirë.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Të Tjera

Marketing