Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Sir Elton John dhe Dua Lipa me rekord të ri në UK me "Cold Heart"

Muzikë  |  15.10.2021 Ora 10:52   

Sir Elton John ka vendosur një rekord të ri në Britani me këngën e tij "Cold Heart".

Kënga e fundit e muzikantit ikonik e cila është një bashkëpunim me shqiptaren Dua Lipa dhe është pjesë e albumit të tij të ardhshëm "The Lockdown Sessions" ka arritur të zë pozitën nr.2 në UK singles chart, kjo do të thotë që Elton John ka arritur të ketë të paktën nga një këngë në top10 tëshen e  Britanisë së Madhe në gjashtë dekada të ndryshme.

Në anën tjetër aktualisht në Britani të Madhe në vendin e parë është Ed Sheeran për javën e 15-të me rradhë dhe në një postim të tij në Instagram, ka thënë se do të donte shumë që Elton John dhe Dua Lipa me “Cold” Heart” të rrëmbenin vendin e parë nga ai.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing