Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Millicent Simmonds, Rachel Brosnahan pjesë e filmit të ri “Helen & Teacher”

Film  |  15.10.2021 Ora 8:09   
Millicent Simmonds dhe ylli i "Marvelous Mrs. Maisel", Rachel Brosnahan do të luajnë Helen Keller dhe mësuesen e saj Anne Sullivan në filmin e ardhshëm artistik "Helen & Teacher".
 
Simmonds, e cila është e shurdhër, është një kushërirë e largët e aktivistes së Deafblind Keller, dhe kasti i saj shënon një pikë kthese të rëndësishme për përfaqësimin e shurdhërve në ekran. Shumica e përshtatjeve të historisë së Keller ndër vite kanë shfaqur përgjithësisht aktorë jo-shurdhër.
 
Simmonds do të luajë përballë Brosnahan, e cila do të portretizojë përkthyesin e saj të përkushtuar, por edhe kontrollues Sullivan.

"Helen & Teacher" bazohet në skenarin origjinal nga Laetitia Mikles dhe Westmoreland, në konsultim me një ekip në Qendrën Kombëtare “Helen Keller” për të Rinjtë dhe të Rriturit.
 
"Helen & Teacher" është një prodhim i Killer Films and Sugar23, dhe do të prodhohet nga Sukee Chew.
 
 Xhirimet janë planifikuar të fillojnë në verën e vitit 2022

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing