Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Tyson Fury mund edhe të pensionohet?

Sport  |  14.10.2021 Ora 12:46   
Tyson Fury po refuzon të përjashtojë daljen në pension pas nokautit të tij ndaj Deontay Wilder në përballjen trilogjike të rivalëve fundjavën e kaluar.

Fury dhe Wilder fillimisht luftuan në një barazim të diskutueshëm në dhjetor 2018, para se Fury të ndalonte amerikanin në raundin e shtatë të rimeçit të tyre 14 muaj më vonë.
 
Të shtunën në mbrëmje në Las Vegas, britaniku përfundoi me Wilder përsëri - këtë herë në raundin e 11 -të , për të ruajtur titullin e peshave të rënda WBC që mori nga "Bombarduesi i Bronzit" në përplasjen e tyre të dytë.

Fury, ende i pamposhtur në moshën 33 -vjeçare, mund të numërojë shokët e tjerë të kampionit të peshave të rend,a si Oleksandr Usyk dhe sfiduesin e detyrueshëm Dillian Whyte në mesin e kundërshtarëve të tij të mundshëm të ardhshëm, por 'Gypsy King' nuk është as i sigurt se do ta ndajë unazën me asnjërin prej tyre .

"Unë nuk e di se çfarë do të ndodhë," tha Fury për The Telegraph. Më ka mbetur një luftë në kontratën time me Top Rank dhe ESPN dhe do të shohim se çfarë është.

“Por nuk po mendoj për boksin tani. Nuk e di sa luftime më kanë mbetur, nuk e di nëse më duhet të luftoj më. Unë nuk e di se çfarë do të sjellë e ardhmja.

“Jam i motivuar të zgjohem në mëngjes, të bëj pak stërvitje dhe të shijoj ditën time. Unë nuk kam ndonjë qëllim në boks, kam bërë gjithçka dhe kam fituar gjithçka, i vetmi që e bëri këtë në epokën time.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing