Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Cristiano Ronaldo nuk di të ndalet, then rekord të ri

Sport  |  13.10.2021 Ora 17:30   
Pasi u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave në futbollin ndërkombëtar për meshkuj muajin e kaluar, Cristiano Ronaldo duket se dëshiron të vendosë sa më shumë distancë mes tij dhe ndjeksëve të tij.

Ronaldo, mbrëmë shënoi një hat-trick në fitoren 5-0 të Portugalisë ndaj Luksemburgut në Grupin A kualifikues të Kupës së Botës për të çuar numrin e përgjithshëm të tij në 115 gola ndërkombëtarë, duke e vënë atë gjashtë larg ish-sulmuesit iranian Ali Daei dhe 35 përpara Lionel Messit, i cili shënoi golin e tij të 80-të për Argjentinën këtë fundjavë.

Ndërsa Ronaldo vazhdon me këtë rekord, ai vendosi një tjetër duke u bërë njeriu i parë që shënoi 10 hat-trick në futbollin ndërkombëtar.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing