Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Xabi Alonso, trajneri më i sukseshëm ndonjëherë?

Sport  |  13.10.2021 Ora 17:24   
Trajneri, Xabi Alonso thuhet se po i merr gjërat hap pas hapi. "Unë nuk kam një afat kohor për karrierën time," tha ai, i cili është trajner i ekipit B të Real Sociedad.

Xabi vendosi të tërhiqej nga futbolli në verën e vitit 2017, Alonso u largua nga loja duke fituar çdo trofe të madh të këtij sporti. Ishin titujt e panumërt të ligës vendase që ai mblodhi me Real Madridin dhe Bayern Munichun dhe një grumbull titujsh të Ligës së Kampionëve. Poashtu me Spanjën, ishte suksesi i ekipit kombëtar në Kupën e Botës në vitin 2010, si dhe dy tituj të Kampionatit Evropian.

E CNN Sport tha se ky mund të jetë trajneri më i sukseshëm ndonjëherë pasi ai ishte një lojtar që i fitoi të gjitha.

 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing