Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

“AMC” shpenzon 25 milionë dollarë për fushatën për t'i kthyer njerëzit në kinema

Film  |  09.09.2021 Ora 8:23   
“AMC”, zinxhiri më i madh i kinemasë në botë,  ka filluar një fushatë për të inkurajuar njerëzit që të kthehen në kinema, në vlerë prej 25 milionë dollarësh.
 
Për të përcjellë mesazhin e saj, AMC po i drejtohet Nicole Kidman, e cila shfaqet në një reklamë të re për të treguar poetikën mbi "magjinë" e filmave dhe atë "ndjenjë të papërshkrueshme që e fitojmë kur dritat fillojnë të zbehen dhe shkojmë diku ku nuk e kemi parë kurrë" ka qenë më parë.
 
Ndërsa, spotet televizive, të cilat ndryshojnë midis 15, 30 dhe 60 sekonda, u drejtuan nga kinematografët e nominuar për Oscar Jeff Cronenweth dhe Tim Cronenweth dhe të shkruar nga i nominuari për Çmimin Akademik Billy Ray.
 
Çmimi i fushatës prej 25 milion dollarësh është tërheqës sepse janë më shumë para sesa disa publikime kryesore të Hollivudit kanë arritur të grumbullohen së bashku në arka vendase gjatë pandemisë.
 
E Beyonce është gruaja e parë me ngjyrë që vesh "Diamant Tiffany" ikonik në fushatën e re reklamuese.
 
Pjesa më e madhe e monedhave kushtuar përpjekjeve të marketingut do të shpenzohen në reklamat televizive në rrjet, duke nxjerrë në pah përfitimet emocionale dhe eksperimentale të shikimit të një filmi të pijshëm në ekranin e madh.
 
Reklamat me mesazhe,  do të shfaqen në fund të këtij muaji në afro 600 lokacione të AMC në SHBA, si dhe në nëntë vende evropiane nga Odeon Cinema Group në pronësi të AMC.
 
 
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing