Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Moise Kean i Evertonit përfundon marrveshjen e huazimit në Juventus

Sport  |  31.08.2021 Ora 17:14   
Juventusi ka përfunduar nënshkrimin e sulmuesit të Everton, Moise Kean në një huazim dyvjeçar me vlerë 7 milionë euro. Marrëveshja përfshin një detyrim për klubin italian që ta bëjë transferimin të përhershëm në fund të huazimit nëse objektivat e caktuara sportive përmbushen deri në mbylljen e sezonit 2022-23.

Tarifa e dakorduar për përfundimin e blerjes së huasë është 28 milionë euro, plus 3 milionë euro në shtesa. Ai kthehet në klubin e Serie A dy vjet pasi u largua për 25 milionë funte.

Kean ka luftuar për të bërë një ndikim që kur mbërriti në Goodison Park në vitin 2019 dhe e kaloi sezonin e kaluar në huazim te Paris Saint-Germain, duke shënuar 18 gola në 40 ndeshje në të gjitha garat.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing