Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

HBO ka filluar xhirimet e serisë “The Last Of Us”

Film  |  19.07.2021 Ora 13:18   
HBO tashmë ka filluar xhirimet e serisë me titull “The Last Of Us” e adaptuar nga video loja e famshme me të njëjtin titull.

Aktualisht xhirimet kanë filluar në qytetin Fort McLeod në Alberta Kanada, ndërsa është projekti më i madh që ndonjëherë është punuar në Kanada. Presidenti i këtij seriali Damian Petti ka thënë se nuk mund të flasë për shifrat që kap buxheti i këtij seriali por ka thënë se një episodë ka një kosto prej 8 numrave, qka mund të thuhet se mund të jetë seriali më i shtrenjtë i bërë ndonjëherë duke kaluar kështu edhe Game Of Thrones.

Thuhet se për këtë seri punojnë 5 drejtorë fotografie si dhe një ushtri e tërë me teknikë, kanë punuar 6 muaj parapregaditje në këtë qytet të Kanadasë për të bërë xhirime 12 muaj.

Gjithashtu është bërë e ditur se shumë biznese përfitojnë nga ky serial, i cili është konfirmuar se do të ketë 10 episoda në sezonin e parë, ndërsa rreth 15 milionë dollarë mendohet të jetë shuma që nevojitet për xhirimet e një episodi të vetëm. /radioplus/
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing