Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Shtyhet prodhimi i filmit “The Alchemist”

Film  |  19.07.2021 Ora 7:43   
Është shtyrë në kohë të pacaktuar xhirimi i filmit “The Alchemist”.
 
 
Edhe pse u njoftua në fillim të këtij muaji se West Smith dhe Studiot e Westbrook të Will Smith dhe Jada Pinkett Smith kanë bashkuar forcat me Netter Films për të prodhuar “The Alchemist”, çështja me "transferimin e të drejtave" ka bërë që projekti të mbetet në pritje .
 
"Kjo nuk është një çështje financimi, kjo është vetëm një çështje me një transferim të të drejtave. Kishte një boshllëk në një ekzekutim të kursit të zakonshëm të transferimit të të drejtave të prodhimit, dhe si rezultat, prodhimi hyri në një mbyllje e përkohshme. Ne presim që të rikthehemi dhe të punojmë me ekipin”, tha një zëdhënës për Hollywood Reporter:
 
Sebastian de Souza, Tom Hollander dhe Shohreh Aghdashloo po drejtojnë kastin për adaptimin e romanit të Paulo Coelho.
 
Kevin Frakes është duke drejtuar filmin dhe xhirimet do të zhvillohen në Maroko në shtator, derisa është planifikuar që të publikohet në  vitin 2022.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing