Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Fatos Çeta vjen në RAVE me promovim te Albumit 'RITMIKO'

Muzikë  |  14.07.2021 Ora 19:04   

Të dashtun degjues të Rave, edicionit të parë të Live Sessions apo transmetimit të drejtpërdrejt me dj artist të ndryshëm po i vie fundi.

Rave ka përgaditur një përmbyllje madheshtore me artist shumë të njohur shqiptar, e këtë të diel po e fillojm me artistin FATOS ÇETA.

Fatos Çeta ka lindur dhe është rritur në qytetin e Prishtinës, Kosovë.

Ai është marrë me krijimtari të muzikës elektronike që në moshë të hershme, në fillim të vitit 2002 dhe që nga ajo kohë ka kompozuar shumë muzikë të zhanreve të ndryshëm. Në 2006 Ai themeloi etiketën e tij Ritmiko. Pasioni i tij për muzikën elektronike së bashku me përvojën e jetës dhe trashëgiminë kulturore të vendit, e bën atë të prodhojë muzikë origjinale dhe autentike.

Në Prill 2021 Fatos Çeta publikoj albumin Cd 'RITMIKO' me 47 këngë të muzikës elektronike. Ai do të prezantojë një pjesë të albumit në Rave.

Albumin e Fatos Çetës keni mundësin ta dëgjoni në RAVE TRAVEL/SILLOS EDITION këtë të diel nga ora 21:00 në Facebook @ravetravel dhe @winmusicfreedomks

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing