Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

“The Crown” dhe “The Mandalorian” kryesojnë nominimet për Emmy 2021

Film  |  14.07.2021 Ora 8:12   
Seriali “ The Crown” dhe “The Mandalorian”,  kryesojnë nominimet për Çmimet Emmy të këtij viti, me 24 nominime gjithsej.
 
Tre aktorët e srisë “The Crown”,  e prodhuar nga Netflix , janë në garë për aktorët më të mirë: Olivia Colman, Josh O'Connor dhe Emma Corrin.
 
Në garë është gjithashtu edhe në kategorinë  për serialin më të mirë të zhanrit dramë, ku edhe “The Mandalorian” i Disney është në të njëjtën kategori.
 
Michaela Coel e vlerësuar në mënyrë kritike “I May Destroy You” është nominuar në kategorinë e serive konkurruese të kufizuara.
 
Pretendentët e mundshëm britanikë përfshirë serinë e “Small Axe”,  të Steve janë në garë vetëm në pesë kategori.
 
Aktorët britanikët dominojnë atë kategori, me Kate Winslet dhe Cynthia Erivo gjithashtu në garë.
 
Ceremonia e ndarjes së çmimeve do të mbahet më 19 shtator në Shba.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing